"Projekt z klasą" | Drukuj |
Po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie został uhonorowany tytułem „DOBRZE ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA 2017”, który uzyskał za udział w ogólnopolskim konkursie „Projekt z klasą”.
Projekt dotyczył realizacji działań z zakresu Wiedzy o Społeczeństwie pod hasłem: "Bądź dumny, że jesteś Polakiem."
Główny cel projektu: Pogłębianie wiedzy o Polsce i Wielkich Polakach, którzy mieli wpływ na losy kraju oraz wydarzeń na świecie.

To znak, że szkoła:
• podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
• jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
• tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
• poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
• jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej, a także motywuje uczniów do podejmowania ambitnych wyzwań edukacyjnych.

Koordynator projektu: Małgorzata Warzyńska.